Top 5 najczęstszych błędów w matematyce

Nie jest przesadą, jeśli powiem, że matematyka jest jednym z najważniejszych przedmiotów, których nauczysz się w swoim życiu. Faktem jest, że żyjemy w świecie technologii i będziesz potrzebował dużo matematyki, jeśli zamierzasz zbudować swoją karierę lub jeśli zamierzasz zostać przedsiębiorcą.

Ale, czy kiedykolwiek pomyślałeś, że błędy, które popełniasz w matematyce, mogą wpłynąć na całą twoją przyszłość? Sprawdźmy najczęstsze błędy, które popełnisz, jeśli nie będziesz zwracać uwagi na podstawy tego przedmiotu.

Używanie kalkulatora podczas rozwiązywania zadań

Nie ma nic złego w używaniu kalkulatorów, ale musisz mieć świadomość, że nie są one przeznaczone do rozwiązywania Twoich problemów matematycznych. Powinieneś zapamiętać wszystkie podstawowe wzory na początku, abyś mógł uniknąć używania kalkulatora podczas rozwiązywania problemów.

Używanie niewłaściwego typu równania

Możesz użyć formuły, która jest używana w twoim głównym przedmiocie, ale nie jest odpowiednia dla przedmiotu, który studiujesz w matematyce. Stracisz dużo czasu, jeśli to zrobisz. Zawsze upewnij się, że znasz typ równania, który jest używany w przedmiocie, który studiujesz w matematyce.

Nie znać różnicy między liczbą dodatnią a ujemną

Niektórzy ludzie myślą, że liczba ujemna jest taka sama jak liczba dodatnia, ale to nie jest prawda. Należy wiedzieć, że liczba dodatnia oznacza liczbę, która jest dodawana do 0, a liczba ujemna oznacza liczbę, która jest odejmowana od 0.

Wykonywanie obliczeń ręcznie

Jeśli jesteś uczniem, to faktem jest, że wszystkie obliczenia wykonasz ręcznie. Ale to nie jest właściwy sposób. Powinieneś upewnić się, że używasz kalkulatora dla ułatwienia procesu.

Wnioski:

Jeśli chcesz odnieść sukces w matematyce, to powinieneś zawsze upewnić się, że skupiasz się na podstawowych wzorach. Powinieneś być również ostrożny podczas wykonywania obliczeń i powinieneś znać różnicę między liczbami dodatnimi i ujemnymi.

 

Możesz również polubić…