Porady, jak uczynić swoją klasę centrum nauki

Nauczyciele nie zawsze są najpopularniejszymi osobami w szkole. Muszą pracować bardzo ciężko, aby utrzymać uczniów zmotywowanych i nauczyć ich właściwych rzeczy. Czasami zdarza się, że uczniowie czują się znudzeni nauczycielami i zaczynają narzekać, że nie uczą się niczego w klasie.

Rozumiemy, jak trudno jest utrzymać uczniów zmotywowanych i skupionych, ale możesz łatwo rozwiązać ten problem, zapewniając im kilka ciekawych tematów i czyniąc z klasy centrum nauki.

Kształć ich za pomocą różnych działań

Jeśli chcesz, aby Twoja klasa była centrum nauki, to musisz zapewnić różnorodne działania, które utrzymają zaangażowanie uczniów.

Na przykład, można rozpocząć quiz w klasie, lub można poprosić uczniów do udziału w konkursach pisania. Możesz też zaangażować ich w jakieś działania artystyczne.

Nie bój się prosić ich o występy

Bardzo często zdarza się, że uczniowie mają zajęcie, prosząc ich o wykonanie piosenek lub tańca. Możesz nawet zrobić mały instrument muzyczny i pozwolić im na nim grać.

Motywuj uczniów za pomocą pomocy wizualnych

Pomoce wizualne to najlepsze narzędzia do utrzymania motywacji uczniów. Możesz na przykład zrobić plakaty, które opowiedzą klasie o nowym temacie i sprawią, że proces nauki będzie dla nich interesujący.

Wykorzystanie różnych ćwiczeń, aby utrzymać zaangażowanie uczniów

Możesz również użyć różnych działań, aby utrzymać zaangażowanie uczniów. Na przykład, możesz rozpocząć quiz, który utrzyma zainteresowanie uczniów.

Wnioski:

Tak więc, to były jedne z najlepszych wskazówek, które możesz wdrożyć w swojej klasie, aby uczynić ją centrum nauki. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a na pewno uzyskasz niesamowite wyniki.

 

Możesz również polubić…