Jak stworzyć portfolio absolwenta

Pierwszym krokiem dla każdego studenta, który chce realizować wyższe studia jest stworzenie dobrego portfolio. Jest to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku zdobycia pracy.

Dobre portfolio to nie tylko dzieło sztuki, to także odzwierciedlenie umiejętności i talentów studenta. Każdy student ma inny zestaw umiejętności i dlatego mają różne portfolio. Portfolio powinno być zgodne z kursem i pracą, o którą się ubiegasz.

Możesz stworzyć portfolio w swoim domu lub możesz zatrudnić profesjonalistę do stworzenia portfolio. Jednak poniżej podałem kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć wspaniałe portfolio:

Poznaj swój cel

Jest wielu studentów, którzy nie znają celu tworzenia portfolio. Po prostu tworzą je i kończą bez pomysłu na to, co zaprezentować.

Ważne jest, aby wiedzieć, co chcesz pokazać w portfolio i co chcesz udowodnić pracodawcy.

Ważne jest również, aby poznać pracodawcę. Szukasz stażu czy pracy na pełny etat? Czy chcesz ubiegać się o stanowisko nauczyciela?

Poznaj opis stanowiska pracy

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest stworzenie profilu stanowiska. Będziesz musiał zdefiniować opis stanowiska, wymagane umiejętności i zakres obowiązków na danym stanowisku.

Poznaj swoją docelową grupę odbiorców

Po zapoznaniu się z opisem stanowiska i wymaganymi umiejętnościami, zaczniesz teraz myśleć o docelowej grupie odbiorców. Docelowi odbiorcy określą, w jaki sposób pokażesz swój zestaw umiejętności.

Należy rozważyć firmę, dla której chcemy pracować, branże i lokalizację. To pomoże Ci zdecydować, czy skupisz się na umiejętnościach technicznych, czy też na umiejętnościach biznesowych.

Stwórz wspaniałe portfolio

Teraz nadszedł czas na stworzenie portfolio. Istnieje wiele programów, które pomogą Ci stworzyć dobre portfolio. Ale jeśli nie czujesz się komfortowo z oprogramowaniem, to możesz zrobić stronę internetową i przesłać swoje zdjęcia i filmy.

Zacznij od prostego portfolio, a następnie dodaj do niego więcej, gdy nabierzesz pewności siebie. Zaczniesz widzieć, jak twoje portfolio się zmienia, gdy będziesz nad nim pracować.

Wnioski:

Stworzenie dobrego portfolio zapewni Ci dobrą pracę. A ten artykuł pomoże ci stworzyć portfolio, które sprawi, że twój pracodawca zakocha się w tobie.

 

Możesz również polubić…