Jak przygotować się do testu TOEFL?

Jest to najczęstszy test, który większość studentów zdaje przed aplikacją na jakąkolwiek uczelnię. Test of English as a Foreign Language (TOEFL) jest standardowym testem, który jest używany przez uniwersytety i instytucje, które chcą określić, czy kandydat posiada umiejętność używania i rozumienia języka angielskiego.

Wynik TOEFL jest średnią z czterech sekcji i jest to wynik, który jest używany do oceny zdających. Ważne jest, aby wiedzieć, że test TOEFL nie jest certyfikatem osiągnięć. Jest to po prostu wynik, który określa, czy zostaniesz przyjęty na dany kurs, czy nie.

W teście TOEFL są cztery sekcje: Reading, Listening, Speaking i Writing. Każda sekcja ma minimalny wynik 200.

Czytanie:

Dostaniesz 40 minut na przeczytanie dwóch fragmentów z różnych źródeł. Do każdego fragmentu są trzy pytania. Za pierwsze pytanie otrzymasz 5 punktów, a za drugie 6 punktów. Za trzecie pytanie otrzymasz 4 punkty. Za każde pytanie, na które nie udzielisz poprawnej odpowiedzi, nie otrzymasz punktów.

Słuchanie:

Na słuchanie fragmentów audio i odpowiadanie na pytania przeznaczono 30 minut. Za pierwsze pytanie otrzymasz 10 punktów, za drugie 12 punktów. Za trzecie i czwarte pytanie otrzymasz 6 punktów. Za każde pytanie, na które nie odpowiesz poprawnie, nie otrzymasz żadnych punktów.

Przemówienia:

Dostaniesz 60 minut na wypowiedź przed egzaminatorem. Za pierwsze pytanie otrzymasz 12 punktów, za drugie 15 punktów. Za trzecie i czwarte pytanie otrzymasz 9 punktów. Za każde pytanie, na które nie udzielisz poprawnej odpowiedzi, nie otrzymasz punktów.

Pisanie:

Otrzymasz 40 minut na napisanie eseju. Za pierwsze pytanie otrzymasz 10 punktów, za drugie 12 punktów. Za trzecie i czwarte pytanie otrzymasz 6 punktów. Za każde pytanie, na które nie udzielisz poprawnej odpowiedzi, nie otrzymasz punktów.

Wynik końcowy to średnia z czterech części. Dlatego bardzo ważne jest, aby uzyskać dobre wyniki we wszystkich sekcjach. Ponadto musisz dobrze znać język angielski. Będziesz musiał zdobyć minimum 550 punktów, aby zdać test TOEFL.

Wnioski:

To są najważniejsze rzeczy, które musisz przygotować do testu. Jeśli nie będziesz miał dobrej znajomości języka angielskiego, nie będziesz w stanie zdać testu. Dlatego ważne jest, aby uzyskać dobre stopnie w swojej szkole.

 

Możesz również polubić…