Czym jest pracownia komputerowa bez serwera?

Komputery są najważniejszymi urządzeniami używanymi w szkole, ale są takie szkoły, w których nie ma serwera, ale mimo to zapewniają pracownie komputerowe. Tutaj zamierzam podzielić się z Państwem kilkoma korzyściami wynikającymi z posiadania pracowni komputerowej bez serwera.

Brak serwera

Przede wszystkim nie będzie serwera, co oznacza, że nie trzeba kupować serwera i wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Nie będzie rachunku za prąd, a także przechowywanie danych będzie ograniczone do dysku twardego.

Niższe koszty

Pracownia komputerowa bez serwera jest tańsza niż tradycyjna pracownia komputerowa, ponieważ nie trzeba kupować serwera.

Większa przestrzeń

Ponieważ serwer jest głównym sprzętem, zajmuje miejsce i trzeba kupić kolejną szafkę. Ale jeśli nie masz serwera, to nie będziesz musiał kupować kolejnej szafy.

Lepsza jakość

Nie będzie problemu z przechowywaniem danych, ponieważ będziesz korzystać z dysku twardego. Jakość laboratorium komputerowego będzie lepsza, ponieważ będziesz miał lepszą jakość maszyny.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre korzyści z posiadania pracowni komputerowej bez serwera. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i jeśli masz jakieś pytania, to możesz je skomentować poniżej.

 

Możesz również polubić…