5 najczęstszych błędów w nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu to bardzo duże zadanie, ponieważ jest to pierwszy krok do nauki języka obcego. Marzeniem każdego nauczyciela jest nauczenie dzieci języka obcego, ale jest to bardzo trudne zadanie.

W poprzednim poście wspomniałam już o najskuteczniejszym sposobie nauczania języka obcego w klasie, ale podzielę się jeszcze błędami, które popełniają nauczyciele i dlaczego je popełniają.

Oto 5 największych błędów, które widziałam w przedszkolu.

Brak dobrej znajomości uczniów

Nauczyciele znają swoich uczniów tak dobrze, jak znają własne dzieci, ale nie wszyscy nauczyciele są dobrzy w poznawaniu swoich uczniów. Nie wiedzą, jak zachowują się ich dzieci i jakie rzeczy lubią. To może być duży problem, ponieważ sprawi, że nie będą w stanie zrozumieć swoich uczniów.

Nie zapewnienie odpowiedniego środowiska do nauki

Jeśli jesteś nowy w dziedzinie edukacji, to znajdziesz to bardzo trudne do zapewnienia dobrego środowiska uczenia się w klasie. Dzieci są wrażliwe i łatwo wyczują zmiany w klasie.

Klasa powinna być czysta i być miejscem, w którym dzieci będą chętnie się uczyły. Dzieci chętnie uczą się w atmosferze, w której nauczyciel jest obecny, a one bawią się ze swoimi przyjaciółmi.

Nie jest wzorem do naśladowania

Bardzo ważne jest, aby nauczyciel był wzorem do naśladowania w klasie. Nauczyciele powinni być w stanie uczyć, jak również współdziałać z dziećmi. Powinieneś być w stanie pokazać swoim dzieciom, że jesteś miłą osobą, która uczy je właściwych rzeczy.

Nauczanie głośnym tonem

Jeśli jesteś native speakerem, będziesz czuł się bardzo niekomfortowo, gdy będziesz uczył dzieci, które nie znają angielskiego. Dzieci będą miały wrażenie, że mówisz zbyt głośno i będą się czuły onieśmielone, dlatego nie będą się koncentrować na lekcji.

Wnioski:

Jeśli jesteś nauczycielem, to sugerowałbym, abyś sprawdził swoje materiały dydaktyczne i poprosił o pomoc ekspertów. Najlepszym sposobem nauczania języka obcego jest nauczanie go w prawdziwym środowisku.

 

Możesz również polubić…