10 Wskazówek dla studentów, aby poprawić ich angielski

Pisownia jest ważną rzeczą w języku angielskim. Wiele osób nie potrafi poprawnie literować z powodu braku wiedzy. Oto kilka przydatnych wskazówek, które poprawią Twoją angielską pisownię.

Używaj poprawnej gramatyki

Jedną z podstawowych rzeczy jest używanie prawidłowej gramatyki. Istnieją trzy najczęstsze błędy w języku angielskim. Pierwszym z nich jest używanie niewłaściwego czasu. Jeśli nie jesteś pewny czasu, staniesz przed problemem związanym z czasem trwania czasownika. Drugi to nieprawidłowe użycie przyimka. I ostatnim, ale nie najmniej ważnym jest nieprawidłowe użycie rzeczownika.

Sprawdź swoją pisownię

Zanim przejdziesz do pisania czegoś, sprawdź swoją ortografię. Nie korzystaj ze słownika, tylko wejdź do internetu i wyszukaj dane słowo. Sprawdź wszystkie możliwe warianty tego słowa i wybierz najlepszy. Jeśli nadal nie wiesz co napisać, to możesz wybrać synonim słowa.

Wybierz odpowiednie słowa

Kiedy już wybierzesz najlepsze słowo do pisania, wtedy musisz wybrać najbardziej odpowiednie. Wykorzystaj kontekst danego słowa. Jeśli chcesz wyrazić swoją myśl to użyj krótkich i pospolitych słów. A jeśli chcesz wyrazić emocje to wybierz słowo, które pokaże Twoje emocje.

Używaj interpunkcji

Język angielski jest pełen znaków interpunkcyjnych. Niektórzy ludzie ich nie używają, a inni nadużywają. Bardzo ważne jest, aby używać ich w zależności od sytuacji. Jeśli piszesz esej to musisz użyć kropki na końcu zdania.

Unikaj klisz

Klisze to najczęstsze błędy popełniane przez pisarzy. Klisza to powtórzenie zdania, frazy lub słowa. Należy unikać ich używania, ponieważ nie mają one sensu. Są one zawsze używane przez pisarzy, którzy nie mają pojęcia o języku.

Wnioski:

To są wskazówki, jak poprawić swoją angielską ortografię. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a na pewno uzyskasz lepszy wynik.

 

Możesz również polubić…